Boys Track - Statistics

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Robie Glass Shawnee :11.21
2. Adam Moore Shawnee :12.27
3. Bryce Henson Shawnee :12.29
4. Austin Jamison North Union :12.30
5. Matt Guyer Shawnee :12.41
6. Wes Schuler Shawnee :12.47
7. Elijah Wilson Shawnee :12.63
8. Evan Thomas Shawnee :12.79
9. Jaden Hall Shawnee :12.95
10. Derek Mott Shawnee :12.99
11. Silas Bush Shawnee :13.18
12. Skylar Wood Shawnee :13.19
13. Ethan Young North Union :13.32
14. Jacob Thornton Shawnee :13.81
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Robie Glass Shawnee :22.02
2. Josh Cahill North Union :25.25
3. Austin Jamison North Union :25.42
4. Matt Guyer Shawnee :25.59
5. Bryce Henson Shawnee :26.62
6. Elijah Wilson Shawnee :27.11
7. Jacob Thornton Shawnee :28.58
8. Dylan Wilson Shawnee :29.13
9. Derek Mott Shawnee :29.23
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Robie Glass Shawnee :48.98
2. Caleb Isler North Union 1:03.92
3. Josh Baldridge Shawnee 1:04.60
4. Andrew Ryan Shawnee 1:05.00
5. Dylan Wilson Shawnee 1:05.42
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Adam Brown North Union 2:11.77
2. Keith Kaiser Shawnee 2:12.48
3. Brennan Griffith North Union 2:15.20
4. Silas Bush Shawnee 2:17.37
5. Ethan Griffith Shawnee 2:26.94
6. Jordan Dillavou Shawnee 2:27.00
7. Josh Baldridge Shawnee 2:36.09
8. Grayson Johnson Shawnee 2:56.33
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Alex Dyar Shawnee 4:48.42
2. Keith Kaiser Shawnee 4:49.09
3. Adam Brown North Union 5:11.88
4. Noah Schafer Shawnee 5:17.50
5. Jordan Dillavou Shawnee 5:24.17
6. Josh Baldridge Shawnee 5:48.79
7. Matt Millington North Union 5:55.40
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Will Geist Shawnee 10:35.11
2. Keith Kaiser Shawnee 10:50.57
3. Gabe Burggraf North Union 11:30.05
4. Ethan Griffith Shawnee 11:34.51
5. Noah Schafer Shawnee 11:35.44
110 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Petey Mueller Shawnee :18.93
2. Ricky Weigand North Union :19.55
3. Evan Thomas Shawnee :20.06
4. Parker Brandt North Union :20.92
300 Meter IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Colton Roederick Shawnee :43.00
2. Petey Mueller Shawnee :46.65
3. Ricky Weigand North Union :49.51
4. Danny Burggraf North Union :50.29
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Shawnee :47.90  
2. North Union :49.59  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Shawnee 1:39.88  
2. North Union 1:44.02  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Shawnee 3:55.19  
2. North Union 4:02.98  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Shawnee 8:46.55  
2. North Union 9:00.10  
Shotput
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Jaxson Harrah North Union 47'00.00"
2. Jonah Hay Shawnee 39'10.50"
3. Evan Thomas Shawnee 39'05.00"
4. Zach Millard North Union 36'00.00"
5. Adrien Applin Shawnee 29'09.00"
6. Brayden Penwell Shawnee 27'02.50"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Josh Lange Shawnee 127'08.00"
2. Jonah Hay Shawnee 121'06.00"
3. Braxton Conol North Union 86'02.00"
4. Adrien Applin Shawnee 77'09.00"
5. Kane Betze North Union 74'00.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Brennan Griffith North Union 17'03.50"
2. Colton Roederick Shawnee 16'10.00"
3. Skylar Wood Shawnee 16'06.75"
4. Caleb Isler North Union 16'03.00"
4. Adam Moore Shawnee 16'03.00"
6. Jordan Dillavou Shawnee 14'05.00"
7. Adrien Applin Shawnee 12'11.00"
8. Elijah Wilson Shawnee 12'09.00"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Robie Glass Shawnee 6'07.00"
2. Colton Roederick Shawnee 5'08.00"
3. Petey Mueller Shawnee 5'02.00"
 
Awards Of Excellence Place Big Jostens