Girls Volleyball - Schedule

Weeks: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | All

Saturday, August 17, 2019
RESULTS
Pickerington North  d.  Jonathan Alder   26-24, 19-25, 25-22       
Lancaster  d.  Shawnee   25-23, 25-17       
Jonathan Alder  d.  Dublin Jerome   25-12, 25-15       
Sidney  d.  Indian Lake   25-20, 25-18       
Lebanon  d.  Kenton Ridge   25-20, 25-15, 25-15       
Minster  d.  Graham   25-16, 25-18, 25-16       
Maysville  d.  Shawnee   25-23, 25-20       
Jonathan Alder  d.  Westerville South   25-17, 26-24       
Urbana  d.  Bethel   25-12, 25-20, 25-16       
Wapakoneta  d.  Indian Lake   25-23, 24-26, 25-12       
Monday, August 19, 2019
RESULTS
Miamisburg  d.  Tecumseh   25-16, 9-25, 15-25, 25-23, 15-12       
Mechanicsburg  d.  North Union   27-25, 25-23, 14-25, 15-25, 15-7       
Northeastern  d.  Northwestern   25-10, 25-20, 25-15       
Bellefontaine  d.  Greenon   25-22, 25-19, 25-15       
Jonathan Alder  d.  Pleasant   25-16, 25-17, 25-19       
Tuesday, August 20, 2019
RESULTS
Northmont  d.  Kenton Ridge   23-25, 25-19, 25-23, 25-20       
Urbana  d.  Riverside   26-24, 13-25, 25-23, 25-14       
Wapakoneta  d.  Bellefontaine   25-13, 25-18, 25-17       
Milton Union  d.  Northwestern   21-25, 25-23, 25-22, 18-25, 15-10       
North Union  d.  Ridgemont   25-16, 25-16, 25-18       
London  d.  Buckeye Valley   25-17, 25-13, 25-20       
Indian Lake  d.  Upper Scioto Valley   25-13, 25-13, 25-15       
Wednesday, August 21, 2019
RESULTS
Urbana  d.  Triad   25-17, 25-20, 25-12       
Shawnee  d.  Valley View   25-18, 25-16, 25-19       
Jonathan Alder  d.  Central Crossing   25-19, 25-7, 25-19       
Thursday, August 22, 2019
RESULTS
Celina  d.  Bellefontaine   25-10, 25-16, 26-24       
Northwestern  d.  Bethel   25-9, 22-25, 25-14, 16-25, 15-9       
North Union  d.  Kenton   25-15, 25-16, 25-10       
Saturday, August 24, 2019
RESULTS
Shawnee  d.  Catholic Central   25-18, 25-19       
Sidney Fairlawn  d.  Indian Lake   22-25, 25-12, 23-25, 25-12, 15-11       
Fort Recovery  d.  Benjamin Logan   25-13, 25-16       
Lakota West  d.  Graham   25-17, 25-17       
West Liberty - Salem  d.  Bellefontaine   25-15, 26-24, 25-23       
Shawnee  d.  Stebbins   25-17, 25-13       
Chaminade Julienne  d.  Tecumseh   25-18, 25-20       
North Union  d.  London   25-13, 23-25, 25-22, 15-25, 15-13       
Benjamin Logan  d.  Springfield   25-14, 25-20       
Northeastern  d.  Urbana   25-21, 25-27, 21-25, 31-29, 15-5       
Graham  d.  Tecumseh   12-25, 25-21, 25-21       
Tecumseh  d.  Carroll   25-20, 25-22       
Graham  d.  Valley View   25-16, 25-23       
Northwestern  d.  Triad   25-14, 25-21, 25-15       
Monday, August 26, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Ada   25-18, 25-11, 27-25       
Houston  d.  Indian Lake   25-19, 25-16, 22-25, 25-16       
Tuesday, August 27, 2019
RESULTS
Kenton Ridge  d.  Northwestern   25-14, 25-15, 25-21       
Shawnee  d.  Urbana   25-27, 23-25, 25-17, 25-20, 16-14       
Bellefontaine  d.  Indian Lake   20-25, 25-18, 20-25, 25-18, 21-19       
Graham  d.  Tecumseh   20-25, 25-21, 25-22, 25-21       
Jonathan Alder  d.  Benjamin Logan   25-17, 25-16, 25-21       
Thursday, August 29, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Bellefontaine   27-25, 25-14, 25-18       
Jonathan Alder  d.  Graham   25-14, 25-20, 25-13       
North Union  d.  Kenton Ridge   26-24, 20-25, 25-21, 25-21       
London  d.  Urbana   25-15, 25-12, 25-16       
Shawnee  d.  Northwestern   25-17, 25-19, 25-11       
Tecumseh  d.  Indian Lake   25-19, 25-21, 25-14       
Saturday, August 31, 2019
RESULTS
London  d.  River Valley   25-22, 25-21, 25-15       
Tippecanoe  d.  Kenton Ridge   25-16, 25-12, 25-16       
Bellefontaine  d.  Riverside   19-25, 15-25, 25-23, 29-27, 16-14       
Tuesday, September 3, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  London   25-19, 25-16, 25-15       
Indian Lake  d.  Northwestern   20-25, 25-10, 25-19, 25-22       
Shawnee  d.  Tecumseh   13-25, 25-23, 25-19, 25-22       
Graham  d.  Urbana   25-22, 25-16, 25-19       
Bellefontaine  d.  Kenton Ridge   26-24, 25-13, 24-26, 26-24       
Lima Central Catholic  d.  Benjamin Logan   25-17, 25-18, 25-23       
Wednesday, September 4, 2019
RESULTS
Graham  d.  Indian Lake   25-13, 25-18, 25-15       
Shawnee  d.  Kenton Ridge   23-25, 25-18, 25-21, 18-25, 15-13       
North Union  d.  Northwestern   25-16, 25-20, 25-14       
Thursday, September 5, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Urbana   25-21, 25-16, 25-16       
Jonathan Alder  d.  Tecumseh   25-15, 25-15, 25-14       
Saturday, September 7, 2019
RESULTS
Graham  d.  Talawanda   25-23, 25-12, 25-11       
Northwestern  d.  Twin Valley South   25-23, 21-25, 25-22       
Preble Shawnee  d.  Northwestern   25-20, 25-22       
Benjamin Logan  d.  North Union   25-22, 25-18, 25-20       
London  d.  Fairbanks   17-25, 25-23, 25-19, 25-20       
Bishop Fenwick  d.  Kenton Ridge   25-20, 25-17, 25-15       
Monday, September 9, 2019
RESULTS
Tecumseh  d.  Fairborn   23-25, 25-18, 25-17, 25-22       
Indian Lake  d.  Botkins   25-17, 25-14, 25-20       
Tuesday, September 10, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Northwestern   25-9, 25-15, 25-17       
North Union  d.  Graham   25-17, 25-13, 25-18       
Jonathan Alder  d.  Kenton Ridge   25-17, 25-17, 25-17       
Urbana  d.  Indian Lake   29-27, 25-15, 25-12       
Tecumseh  d.  London   25-13, 25-23, 25-20       
Shawnee  d.  Bellefontaine   25-23, 20-25, 27-25, 25-10       
Wednesday, September 11, 2019
RESULTS
Shawnee  d.  Greenon   25-14, 25-21, 25-12       
Thursday, September 12, 2019
RESULTS
Urbana  d.  Northwestern   25-19, 25-14, 25-23       
London  d.  Shawnee   30-28, 25-17, 27-25, 25-19       
North Union  d.  Indian Lake   25-18, 25-12, 25-17       
Benjamin Logan  d.  Graham   25-17, 15-25, 21-25, 28-26, 15-10       
Jonathan Alder  d.  Bellefontaine   25-27, 25-19, 25-14, 25-23       
Tecumseh  d.  Kenton Ridge   25-18, 25-17, 25-19       
Saturday, September 14, 2019
RESULTS
Northmont  d.  Tecumseh   25-10, 33-31, 17-25, 23-25, 15-12       
Kenton Ridge  d.  Bellbrook   25-22, 18-25, 18-25, 25-21, 15-13       
Riverside  d.  Indian Lake   25-11, 25-14, 25-18       
Urbana  d.  Southeastern   28-26, 23-25, 23-25, 25-13, 15-9       
Northwestern  d.  Troy Christian   14-25, 25-21, 25-14, 25-17       
London  d.  Miami Trace   27-25, 25-20, 25-22       
Monday, September 16, 2019
RESULTS
Springfield  d.  Tecumseh   25-17, 23-25, 21-25, 27-25, 15-9       
Tuesday, September 17, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Indian Lake   25-13, 25-16, 25-17       
North Union  d.  Urbana   23-25, 25-23, 25-17, 25-11       
Tecumseh  d.  Bellefontaine   25-15, 22-25, 25-22, 25-16       
Graham  d.  Northwestern   25-12, 25-12, 25-21       
Jonathan Alder  d.  Shawnee   25-6, 25-13, 25-15       
London  d.  Kenton Ridge   20-25, 25-21, 25-16, 25-17       
Wednesday, September 18, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  Northwestern   25-7, 25-14, 25-14       
Shawnee  d.  Indian Lake   25-11, 25-16, 25-11       
North Union  d.  Buckeye Valley   25-11, 25-19, 25-21       
Thursday, September 19, 2019
RESULTS
Bellefontaine  d.  Urbana   25-20, 25-20, 21-25, 25-16       
Graham  d.  London   25-22, 25-27, 25-22, 25-21       
Benjamin Logan  d.  Kenton Ridge   28-26, 26-24, 25-23       
Saturday, September 21, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  New Albany   25-13, 26-24       
Russia  d.  Graham   25-23, 20-25, 25-17, 25-20       
Jonathan Alder  d.  Mt. Vernon   25-15, 25-17       
London  d.  Bellefontaine   25-18, 25-16, 25-9       
Bellbrook  d.  Benjamin Logan   25-23, 15-25, 25-23, 25-18       
Miamisburg  d.  Shawnee   25-20, 25-19, 25-20       
Benjamin Logan  d.  Butler   25-13, 25-20, 25-18       
Lehman Catholic  d.  Urbana   25-20, 25-24, 25-11       
Monday, September 23, 2019
RESULTS
Kenton Ridge  d.  Fairmont   25-18, 25-13, 25-16       
Greenon  d.  Northwestern   25-20, 25-21, 20-25, 25-20       
Tecumseh  d.  Piqua   25-13, 25-14, 25-22       
Benjamin Logan  d.  Riverside   25-23, 25-16, 23-25, 25-19       
Tuesday, September 24, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  London   18-25, 25-21, 25-20, 25-20       
Graham  d.  Shawnee   25-18, 27-25, 25-22       
Kenton Ridge  d.  Indian Lake   25-16, 25-19, 25-21       
Jonathan Alder  d.  Urbana   25-12, 25-19, 25-20       
Tecumseh  d.  Northwestern   25-11, 25-15, 25-15       
Thursday, September 26, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  London   25-16, 21-25, 25-14, 25-20       
Indian Lake  d.  Northwestern   25-15, 29-27, 25-23       
Shawnee  d.  Tecumseh   22-25, 25-12, 25-20, 25-19       
Kenton Ridge  d.  Bellefontaine   25-17, 25-18, 25-12       
Graham  d.  Urbana   25-13, 25-21, 25-18       
North Union  d.  Benjamin Logan   25-20, 26-24, 25-21       
Saturday, September 28, 2019
RESULTS
Jackson Center  d.  Urbana   25-11, 25-16       
Jonathan Alder  d.  Hilliard Darby   25-20, 25-22, 25-18       
Northmont  d.  Graham   25-17, 25-23, 29-31, 25-21       
Fairbanks  d.  Bellefontaine   24-26, 26-24, 25-16, 25-18       
North Union  d.  Ridgemont   25-9, 25-20       
West Liberty  d.  Urbana   25-15, 25-18       
North Union  d.  Elgin   25-9, 25-17       
Monday, September 30, 2019
RESULTS
Fort Loramie  d.  Benjamin Logan   27-25, 26-24, 25-13       
Bellefontaine  d.  Kenton   25-18, 17-25, 25-18, 25-23       
Indian Lake  d.  Waynesfield   25-15, 25-13, 25-13       
Tuesday, October 1, 2019
RESULTS
London  d.  Bellefontaine   20-25, 26-24, 22-25, 25-21, 15-12       
North Union  d.  Northwestern   25-10, 25-16, 25-14       
Jonathan Alder  d.  Tecumseh   18-25, 25-13, 25-17, 25-21       
Kenton Ridge  d.  Shawnee   17-25, 25-22, 25-18, 13-25, 15-8       
Benjamin Logan  d.  Urbana   25-27, 25-21, 25-15, 25-20       
Graham  d.  Indian Lake   25-16, 25-13, 25-19       
Wednesday, October 2, 2019
RESULTS
Urbana  d.  Indian Lake   25-19, 24-26, 25-21, 25-17       
Thursday, October 3, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Northwestern   25-16, 25-21, 25-8       
Graham  d.  North Union   24-26, 25-22, 28-26, 25-12       
Jonathan Alder  d.  Kenton Ridge   25-21, 25-21, 25-11       
London  d.  Tecumseh   25-16, 15-25, 25-21, 24-26, 15-13       
Shawnee  d.  Bellefontaine   23-25, 17-25, 25-18, 25-20, 15-3       
Saturday, October 5, 2019
RESULTS
London  d.  Wayne   25-17, 25-13       
Kenton Ridge  d.  Catholic Central   25-20, 23-25, 25-11       
North Union  d.  Pleasant   25-20, 22-25, 25-23, 25-19       
Fort Loramie  d.  Graham   25-14, 25-14, 25-7       
Kenton Ridge  d.  Madison   25-14, 25-13       
Monday, October 7, 2019
RESULTS
Northeastern  d.  Shawnee   25-22, 25-20, 25-22       
North Union  d.  Bellefontaine   25-23, 25-12, 25-14       
Tuesday, October 8, 2019
RESULTS
Benjamin Logan  d.  Graham   25-22, 25-23, 25-15       
Kenton Ridge  d.  Tecumseh   25-16, 25-15, 25-21       
Jonathan Alder  d.  Bellefontaine   25-11, 25-5, 25-10       
Urbana  d.  Northwestern   25-15, 25-19, 23-25, 25-17       
North Union  d.  Indian Lake   25-14, 25-8, 25-14       
London  d.  Shawnee   24-26, 25-20, 25-21, 15-25, 15-12       
Wednesday, October 9, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  Shawnee   25-15, 25-12, 25-16       
Thursday, October 10, 2019
RESULTS
North Union  d.  Urbana   25-23, 25-9, 25-20       
Tecumseh  d.  Bellefontaine   25-21, 25-18, 25-18       
Graham  d.  Northwestern   25-14, 25-14, 25-12       
Kenton Ridge  d.  London   25-20, 25-23, 25-17       
Benjamin Logan  d.  Indian Lake   25-15, 25-8, 25-14       
Saturday, October 12, 2019
RESULTS
Bellefontaine  d.  Bethel   25-15, 25-18, 25-20       
Monday, October 14, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  Marion Franklin   25-2, 25-3, 25-2        postseason
Tuesday, October 15, 2019
RESULTS
Graham  d.  Shawnee   25-23, 27-25, 20-25, 25-23        postseason
Miamisburg  d.  Tecumseh   25-15, 25-18, 20-25, 27-25        postseason
Benjamin Logan  d.  Kenton Ridge   25-21, 24-26, 31-29, 22-25, 15-11        postseason
Wednesday, October 16, 2019
RESULTS
Tippecanoe  d.  Bellefontaine   26-24, 25-2, 25-14        postseason
Jonathan Alder  d.  Cristo Rey Columbus   25-2, 25-8, 25-7        postseason
Urbana  d.  Milton Union   25-20, 25-22, 25-22        postseason
Saturday, October 19, 2019
RESULTS
Graham  d.  Brookville   25-18, 25-17, 25-15        postseason
North Union  d.  Centerburg   25-12, 25-22, 25-16        postseason
Greenville  d.  Benjamin Logan   25-18, 13-25, 22-25, 25-19, 15-13        postseason
Urbana  d.  Northwestern   25-8, 25-18, 25-18        postseason
Wednesday, October 23, 2019
RESULTS
Tippecanoe  d.  Urbana   25-11, 25-11, 25-7        postseason
Graham  d.  Greenville   25-20, 25-9, 25-19        postseason
Thursday, October 24, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  Bloom Carroll   25-12, 25-20, 25-23        postseason
Northridge  d.  North Union   25-23, 25-20, 25-18        postseason
Saturday, October 26, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  Hamilton Township   25-16, 25-18, 25-15        postseason
Graham at St. Bernard Roger Bacon  *** score not reported **        postseason
Thursday, October 31, 2019
RESULTS
Jonathan Alder  d.  Norwalk   25-19, 25-25, 20-23, 25-17        postseason
Saturday, November 2, 2019
RESULTS
Parma Holy Name  d.  Jonathan Alder   25-27, 25-16, 25-16, 25-17        postseason

Jostens