Boys Bowling - Schedule

Season:
Friday, November 17, 2017
RESULTS
Sidney 2804, Mechanicsburg 2582, Benjamin Logan 2461        Match Details
Shawnee 2599, Northeastern 2255        Match Details
Sidney 2804, Bellefontaine 2740, Mechanicsburg 2582        Match Details
Tuesday, November 21, 2017
RESULTS
Jonathan Alder 2478, Marysville 2423, North Union 2313, Fairbanks 1981        Match Details
Shawnee 2632, Madison Plains 2203, Southeastern 1976        Match Details
Friday, November 24, 2017
RESULTS
Tecumseh 2353, Greenview 1700        Match Details
Monday, November 27, 2017
RESULTS
Jonathan Alder 2877, Northwestern 2478        Match Details
Greenon 2379, Benjamin Logan 2257        Match Details
Southeastern 1918, Indian Lake 1868        Match Details
Tuesday, November 28, 2017
RESULTS
Bellefontaine 2726, Urbana 2495        Match Details
Graham at Mechanicsburg **score not reported**       
Wednesday, November 29, 2017
RESULTS
Tecumseh 2278, Indian Lake 1788        Match Details
Benjamin Logan 2074, Riverside 1657        Match Details
Thursday, November 30, 2017
RESULTS
Shawnee 2788, Graham 2489        Match Details
Friday, December 1, 2017
RESULTS
Kenton Ridge 2502, Benjamin Logan 2176        Match Details
Saturday, December 2, 2017
RESULTS
Jonathan Alder at Red/White/Blue       
Urbana at Kick-Off Tournament       
Graham at Eagle Classic        Match Details
Monday, December 4, 2017
RESULTS
Jonathan Alder 2428, Graham 2315        Match Details
Tuesday, December 5, 2017
RESULTS
Northwestern 2430, Benjamin Logan 2331        Match Details
Kenton Ridge 2370, Indian Lake 2018        Match Details
Shawnee 2837, Bellefontaine 2559        Match Details
Jonathan Alder 2310, Maimi Trace 2237, Washington Court House 2157        Match Details
Wednesday, December 6, 2017
RESULTS
Shawnee 2780, Emmanual Christian 2400        Match Details
Graham 2344, Tecumseh 2287        Match Details
Thursday, December 7, 2017
RESULTS
Urbana 2676, Jonathan Alder 2674        Match Details
Greenon at Graham **score not reported**       
Saturday, December 9, 2017
RESULTS
Bellefontaine at Baker Tournament       
Pioneer Baker at Jonathan Alder       
Monday, December 11, 2017
RESULTS
Urbana 2616, Springfield 2182        Match Details
Graham at Greenon **score not reported**       
Tuesday, December 12, 2017
RESULTS
Kenton Ridge 2642, Urbana 2638        Match Details
Shawnee 2349, Benjamin Logan 2098        Match Details
Wednesday, December 13, 2017
RESULTS
Graham 2630, Indian Lake 2002        Match Details
Bellefontaine 2553, Southeastern 1719        Match Details
Thursday, December 14, 2017
RESULTS
Northwestern 2537, Tecumseh 2407        Match Details
Friday, December 15, 2017
RESULTS
Bellefontaine 2742, Jonathan Alder 2739        Match Details
Northeastern 2444, Indian Lake 1975        Match Details
Benjamin Logan 2290, Riverside 1847, Greeneview 1763        Match Details
Saturday, December 16, 2017
RESULTS
Urbana at Wright State Challenge       
Monday, December 18, 2017
RESULTS
Shawnee 2436, Tecumseh 2292        Match Details
Tuesday, December 19, 2017
RESULTS
Benjamin Logan 2282, Indian Lake 1971        Match Details
Urbana 2979, Northwestern 2758        Match Details
Wednesday, December 20, 2017
RESULTS
Indian Lake 2074, Riverside 1970        Match Details
Thursday, December 21, 2017
RESULTS
Northwestern 2750, Shawnee 2634        Match Details
Indian Lake 2075, West Liberty 2040        Match Details
Friday, December 22, 2017
RESULTS
Benjamin Logan 2351, Valley View 1867        Match Details
Bellefontaine 2635, Kenton Ridge 2505        Match Details
Tuesday, December 26, 2017
RESULTS
Southwest Shootout at Urbana       
Bellefontaine at Southwest Baker shoot Out       
Thursday, December 28, 2017
RESULTS
Graham 2578, Benjamin Logan 2535        Match Details
Friday, December 29, 2017
RESULTS
Bellefontaine at 4th Annual Baker Tournament       
Benjamin Logan at 4th Annual Baker Classic       
Jonathan Alder at Holiday Baker       
Tuesday, January 2, 2018
RESULTS
Bellefontaine 2891, Tecumseh 2400        Match Details
Northwestern 2485, Indian Lake 2001        Match Details
Wednesday, January 3, 2018
RESULTS
Graham 2758, Urbana 2717        Match Details
Thursday, January 4, 2018
RESULTS
Urbana 2838, Indian Lake 1989        Match Details
Jonathan Alder 2739, Shawnee 2648        Match Details
Friday, January 5, 2018
RESULTS
Jonathan Alder 2615, Benjamin Logan 2265        Match Details
Kenton Ridge 2336, Tecumseh 2129        Match Details
Saturday, January 6, 2018
RESULTS
Urbana at OSU Buckeye Classic       
Monday, January 8, 2018
RESULTS
Tecumseh at Jonathan Alder **score not reported**       
Tuesday, January 9, 2018
RESULTS
Urbana 2788, Benjamin Logan 2366        Match Details
Bellefontaine 2725, Indian Lake 2040        Match Details
Shawnee 2669, Kenton Ridge 2624        Match Details
Northwestern 2717, Graham 2662        Match Details
Wednesday, January 10, 2018
RESULTS
Bellefontaine 2942, Graham 2462        Match Details
Thursday, January 11, 2018
RESULTS
Urbana 2699, Tecumseh 2296        Match Details
Shawnee 2903, Indian Lake 1762        Match Details
Friday, January 12, 2018
RESULTS
Northwestern at Kenton Ridge **score not reported**       
Saturday, January 13, 2018
RESULTS
Shawnee at Clark County Invite       
Jonathan Alder at LeElla Baker       
Monday, January 15, 2018
RESULTS
Benjamin Logan at Pioneer Classic       
Bellefontaine at Pioneer Classic       
Tuesday, January 16, 2018
RESULTS
Shawnee 2733, Tecumseh 2686        Match Details
Bellefontaine 2611, Jonathan Alder 2580        Match Details
Northwestern 2490, Indian Lake 1987        Match Details
Urbana 3000, Graham 2477        Match Details
Wednesday, January 17, 2018
RESULTS
Urbana 2775, Indian Lake 2136        Match Details
Benjamin Logan 2502, Tecumseh 2418        Match Details
Thursday, January 18, 2018
RESULTS
Kenton Ridge at Graham **score not reported**       
Benjamin Logan at Northwestern **score not reported**       
Coldwater, Mechanicsburg at Urbana **score not reported**       
Friday, January 19, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Shawnee at Bellefontaine    4:00 PM T-P Lanes
Jonathan Alder at Kenton Ridge    4:00 PM Northridge Lanes
Monday, January 22, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Kenton Ridge at Jonathan Alder    4:00 PM Plain City Lanes
Tuesday, January 23, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Urbana at Shawnee    4:00 PM Victory Lanes
Tecumseh at Kenton Ridge    4:00 PM Northridge Lanes
Indian Lake at Benjamin Logan    4:00 PM T-P Lanes
Northwestern at Graham    4:00 PM Coral Lanes
Wednesday, January 24, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Bellefontaine at Northwestern    4:00 PM Victory Lanes, Springfield
Jonathan Alder at Marion Elgin    4:00 PM Coopers Bowl
Thursday, January 25, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Benjamin Logan at Urbana    4:00 PM Southwest Bowl
Jonathan Alder at Shawnee    4:00 PM Victory Lanes
Graham at Indian Lake    4:00 PM TP Lanes
Friday, January 26, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Kenton Ridge at Bellefontaine    4:00 PM T-P Lanes
Saturday, January 27, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Urbana at Jaguar Baker Marathon    12:30 PM Wayne Webb Bowl
Jonathan Alder at Jaquar Baker    4:00 PM Wayne Webb
Monday, January 29, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Indian Lake at Jonathan Alder    4:00 PM Plain City Lanes
Shawnee at Emmanual Christian    4:00 PM Northridge Lanes
Graham at Mechanicsburg    4:00 PM Goshen Lanes
Indian Lake at Jonathan Alder    4:30 PM
Tuesday, January 30, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Riverside at Benjamin Logan    4:00 PM T-P Lanes
Kenton Ridge at Shawnee    4:00 PM Victory Lanes
Bellefontaine at Benjamin Logan    4:30 PM T-P Lanes
Southeastern at Indian Lake    4:30 PM TP Lanes
Wednesday, January 31, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Graham at Benjamin Logan    4:00 PM T-P Lanes
Jonathan Alder at Tecumseh    4:30 PM Century Lanes
Thursday, February 1, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Northwestern at Urbana    4:00 PM Southwest Bowl
Friday, February 2, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Bellefontaine at Tecumseh    4:00 PM Century Lanes, New Carlisle
Monday, February 5, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Jonathan Alder at Mechanicsburg    4:00 PM Goshen Lanes
Tuesday, February 6, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Graham at Northeastern    4:00 PM Northridge Lanes
Wednesday, February 7, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Northeastern, Southeastern at Shawnee    4:00 PM Victory Lanes
Graham at Riverside    4:00 PM TP Lanes
Indian Lake at Riverside    4:30 PM TP Lanes
Friday, February 9, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Shawnee at CBC Tournament    5:00 PM TP Lanes
Urbana at CBC Tournament    5:30 PM TP Lanes
Benjamin Logan at CBC Tournament    5:30 PM T-P Lanes
Bellefontaine at CBC    5:30 PM T-P Lanes
Jonathan Alder at CBC League Tournament    9:00 PM TP Lanes
Monday, February 12, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Buckeye Valley at Jonathan Alder    4:00 PM Plain City Lanes
Thursday, February 15, 2018
TEAMS TIME LOCATION
Urbana at SW Sectional Tournament    9:00 AM Poelking Marian Lanes

Jostens Awards Of Excellence