CBC
Fall
Winter
Spring
Schools
Tickets
Links
Middle School Site
Boys Basketball:
Standings
Statistics
Teams
Schedule
All Conference Team
Champions
London
Boys Basketball
Teams:
Bellefontaine
Benjamin Logan
Graham
Indian Lake
Jonathan Alder
Kenton Ridge
London
North Union
Northwestern
Shawnee
Tecumseh
Urbana
2023-24
2022-23
2021-22
2020-21
2019-20
2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10
2008-09
2007-08
Results
Nov. 2019
OPPONENT
RESULT
RECORD
Sat. 30
at Cincinnati Hughes
L 67 - 53
 
0 - 1 (0 - 0)
Dec. 2019
OPPONENT
RESULT
RECORD
Wed. 4
at Dublin Jerome
L 42 - 41
 
0 - 2 (0 - 0)
Fri. 6
Kenton Ridge
W 69 - 51
 
1 - 2 (1 - 0)
Tue. 10
Buckeye Valley
L 60 - 52
 
1 - 3 (1 - 0)
Fri. 13
at Shawnee
W 54 - 36
 
2 - 3 (2 - 0)
Tue. 17
at Urbana
W 54 - 36
 
3 - 3 (2 - 0)
Fri. 20
at Bellefontaine
W 65 - 37
 
4 - 3 (3 - 0)
Thu. 26
at Greeneview
W 58 - 41
 
5 - 3 (3 - 0)
Sat. 28
at Miami Trace
W 59 - 43
 
6 - 3 (3 - 0)
Jan. 2020
OPPONENT
RESULT
RECORD
Fri. 3
Tecumseh
W 82 - 46
 
7 - 3 (4 - 0)
Tue. 7
at Northwestern
W 61 - 41
 
8 - 3 (4 - 0)
Fri. 10
Jonathan Alder
L 49 - 37
 
8 - 4 (4 - 1)
Tue. 14
North Union
L 39 - 38
 
8 - 5 (4 - 1)
Fri. 17
at Kenton Ridge
L 64 - 51
 
8 - 6 (4 - 2)
Tue. 21
at Indian Lake
W 74 - 52
 
9 - 6 (4 - 2)
Fri. 24
Shawnee
W 54 - 41
 
10 - 6 (5 - 2)
Sat. 25
at Hilliard Bradley
L 46 - 38
 
10 - 7 (5 - 2)
Tue. 28
Graham
W 71 - 43
 
11 - 7 (5 - 2)
Fri. 31
Bellefontaine
W 44 - 42
 
12 - 7 (6 - 2)
Feb. 2020
OPPONENT
RESULT
RECORD
Sat. 1
Kipp Academy
W 78 - 40
 
13 - 7 (6 - 2)
Fri. 7
at Tecumseh
W 56 - 53
 
14 - 7 (7 - 2)
Fri. 14
at Jonathan Alder
W 41 - 38
 
15 - 7 (8 - 2)
Wed. 26
River Valley
W 56 - 41
 
postseason
16 - 7 (8 - 2)
Sat. 29
at Bloom Carroll
W 51 - 46
 
postseason
17 - 7 (8 - 2)
Mar. 2020
OPPONENT
RESULT
RECORD
Wed. 4
at Eastmoor Academy
L 51 - 41
 
postseason
17 - 8 (8 - 2)
CBC
News
Athletes of Month
College Commitments
All Sports Trophy
State Champions
Fall
Football
Girls Volleyball
Boys Soccer
Girls Soccer
Boys Cross Country
Girls Cross Country
Boys Golf
Girls Golf
Girls Tennis
Cheerleading
Winter
Boys Basketball
Girls Basketball
Boys Wrestling
Boys Swimming
Girls Swimming
Boys Bowling
Girls Bowling
Spring
Baseball
Softball
Boys Track
Girls Track
Boys Tennis
Schools
Bellefontaine
Graham
Jonathan Alder
London
Northwestern
Tecumseh
Benjamin Logan
Indian Lake
Kenton Ridge
North Union
Shawnee
Urbana