Girls Track - Meet

Season:
Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. Benjamin Logan 173.0  
2. Northwestern 165.5  
3. Bellefontaine 140.2  
4. Tecumseh 121.3  
5. Jonathan Alder 95.6  
6. Shawnee 69.3  
7. Graham 66.0  
8. North Union 56.0  
9. London 55.3  
10. Urbana 42.0  
11. Kenton Ridge 41.3  
12. Indian Lake 15.5  

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Destiny Clifton London :12.66
2. Lauren Carter Bellefontaine :12.67
3. Haylee Williams Northwestern :12.89
4. Kylee Schafer Shawnee :12.98
5. Jaci Rife Tecumseh :13.04
6. Emmy Lavoie Kenton Ridge :13.24
7. Madison Myers London :13.44
8. Grace Nash Graham :13.67
9. Taylor Lewis Northwestern :13.80
10. Corinne Herring Benjamin Logan :13.85
11. Shelby Stoops Urbana :13.89
12. Ezrah McGue Benjamin Logan :14.08
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Lauren Carter Bellefontaine :26.14
2. Caitlyn Shumaker Bellefontaine :26.65
3. Destiny Clifton London :26.70
4. Jaci Rife Tecumseh :27.48
5. Haylee Williams Northwestern :27.81
6. Audrey Davis Jonathan Alder :28.43
6. Emmy Lavoie Kenton Ridge :28.43
8. Grace Nash Graham :28.70
9. Shelby Stoops Urbana :29.09
10. Taylor Lewis Northwestern :29.17
11. Sami Meeker Benjamin Logan :29.48
12. Ezrah McGue Benjamin Logan :30.06
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Lauren Carter Bellefontaine 1:01.53
2. Jaci Rife Tecumseh 1:03.28
3. Stephanie White Northwestern 1:06.15
4. Gabrielle Schmidt Benjamin Logan 1:06.37
5. Sami Meeker Benjamin Logan 1:06.43
5. Alysis Applin Shawnee 1:06.43
7. Destiny Clifton London 1:07.44
8. Megan Davis Kenton Ridge 1:07.63
9. Chloe Crabtree Graham 1:07.90
10. Britney Remley Kenton Ridge 1:08.55
11. Marley Hosier Northwestern 1:09.77
12. Lauren Bailey Graham 1:10.59
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Kylee Mastin Tecumseh 2:27.45
2. Madison Killian Jonathan Alder 2:32.04
3. Brooke McClellan Bellefontaine 2:32.65
4. Nya Worrell Benjamin Logan 2:34.68
5. Pamela Kelly Benjamin Logan 2:35.63
6. Kassidy Carpenter Northwestern 2:38.28
7. Tessa Holcomb Shawnee 2:38.59
8. Emma Kelly Tecumseh 2:42.22
9. Ashlyn McDaniel Jonathan Alder 2:42.89
10. Libby Ardrey North Union 2:45.21
11. Madison Little Northwestern 2:45.29
12. Lauren Bailey Graham 2:52.80
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Kylee Mastin Tecumseh 5:25.51
2. Brooke McClellan Bellefontaine 5:31.96
3. Morgan Hicks Jonathan Alder 5:34.47
4. Dani Widmark Benjamin Logan 5:39.00
5. Maddie Davis Jonathan Alder 5:40.11
6. Kamryn Rhodes North Union 5:41.90
7. Kassidy Carpenter Northwestern 5:43.53
8. Abigail Klemmensen Shawnee 5:45.11
9. Tessa Holcomb Shawnee 5:48.42
10. Jenna Cleland Northwestern 6:07.52
11. Holly Kamper Graham 6:12.25
12. Tori Miller Benjamin Logan 6:16.82
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Olivia Warax Shawnee 11:28.36
2. Maddie Davis Jonathan Alder 11:44.90
3. Mogan Hicks Jonathan Alder 11:46.35
4. Kassidy Carpenter Northwestern 12:13.45
5. Abigail Klemmensen Shawnee 12:16.04
6. Dani Widmark Benjamin Logan 12:17.97
7. Laine Adams Tecumseh 13:04.58
8. Gena Diller Tecumseh 13:16.97
9. Melina Oliver Benjamin Logan 13:30.39
10. Abbie Grieser Northwestern 13:44.05
11. Ella Wagner Indian Lake 14:03.48
12. Rachel Wahl Indian Lake 14:18.16
100 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Peyton Kinney Benjamin Logan :16.80
2. Ellie Brouhard Shawnee :17.18
3. Mae Mastin Tecumseh :17.18
4. Ella Studebaker Benjamin Logan :17.89
5. Makayla Hayes Bellefontaine :17.97
6. Carmen Shumaker Bellefontaine :18.32
7. Tia Runner Tecumseh :18.34
8. Katie Preston London :18.56
9. Amber Robeson Graham :18.58
10. Arianna Cydrus Urbana :18.62
11. Amanda Church Northwestern :18.94
12. Catherine Thomas Indian Lake :20.32
300 IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Caitlyn Shumaker Bellefontaine :46.91
2. Katie Rawlins Tecumseh :49.98
3. Mae Mastin Tecumseh :51.87
4. Katie Preston London :52.49
5. Peyton Kinney Benjamin Logan :52.60
6. Madison Manns Benjamin Logan :53.24
7. Ana Medici Jonathan Alder :53.56
8. Ellie Brouhard Shawnee :53.97
9. Amber Robeson Graham :54.76
10. Amanda Church Northwestern :55.80
11. Arianna Cydrus Urbana 1:00.63
12. Annie Smyczek Northwestern 1:01.45
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Northwestern :53.62  
2. Bellefontaine :53.67  
3. London :53.79  
4. Kenton Ridge :53.83  
5. Jonathan Alder :54.01  
6. Shawnee :54.51  
7. Tecumseh :55.09  
8. Graham :56.53  
9. Urbana :57.34  
10. North Union 1:00.30  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Tecumseh 1:51.51  
2. Jonathan Alder 1:52.59  
3. Benjamin Logan 1:56.82  
4. London 1:57.08  
5. Shawnee 1:57.44  
6. Kenton Ridge 1:57.63  
7. Bellefontaine 1:58.08  
8. Northwestern 1:58.36  
9. Urbana 2:02.46  
10. Indian Lake 2:08.07  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Bellefontaine 4:18.64  
2. Tecumseh 4:23.13  
3. Jonathan Alder 4:29.10  
4. Benjamin Logan 4:29.74  
5. Kenton Ridge 4:33.53  
6. Graham 4:37.62  
7. Shawnee 4:39.45  
8. Northwestern 4:40.96  
9. North Union 4:55.42  
10. London 5:02.32  
11. Urbana 5:13.34  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Jonathan Alder 10:00.06  
2. Shawnee 10:24.46  
3. Benjamin Logan 10:46.07  
4. Northwestern 10:58.05  
5. North Union 11:03.03  
6. Tecumseh 11:08.64  
7. Bellefontaine 11:15.67  
8. Graham 11:34.39  
9. Indian Lake 11:50.56  
10. Kenton Ridge 12:13.41  
11. London 13:10.57  
Shotput
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Shelby Fogan Bellefontaine 35'05.50"
2. Sydney Bacon North Union 34'10.00"
3. Amerika Goad Northwestern 34'09.25"
4. Bryley Henry Northwestern 33'03.25"
5. Bailee Magnuson Graham 32'05.50"
6. Katie Pool Bellefontaine 31'10.25"
7. Tiana Hughes Indian Lake 30'02.75"
8. Georgie Wheeler Jonathan Alder 29'09.50"
9. Makayla Noble Kenton Ridge 29'07.75"
10. Macy Berner Tecumseh 29'07.75"
11. Hailee Reser Indian Lake 28'05.50"
12. Kyla Fryman Jonathan Alder 28'01.75"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Anne West Bellefontaine 135'05.00"
2. Sydney Bacon Northwestern 112'11.00"
3. Carmen Shumaker Bellefontaine 106'11.00"
4. Bryley Henry Northwestern 102'09.00"
5. Macy DeHart Kenton Ridge 95'06.10"
6. Kyla Fryman Jonathan Alder 94'10.00"
7. Mei Carmer Benjamin Logan 93'07.00"
8. Stephanie Selvaggio Urbana 92'10.00"
9. Amerika Goad Northwestern 92'03.00"
10. Elise Kemp Graham 89'08.00"
11. Macy Berner Tecumseh 85'03.00"
12. Georgie Wheeler Jonathan Alder 79'08.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Jaci Rife Tecumseh 15'10.00"
2. Taylor Lewis Northwestern 14'09.50"
3. Peyton Kinney Benjamin Logan 14'08.75"
4. Helena Hall Jonathan Alder 14'07.50"
5. Amanda Church Northwestern 14'07.25"
6. Trinity Fields Kenton Ridge 14'07.00"
7. Tori Malicki Shawnee 14'03.75"
8. Maliyah Greaves Tecumseh 13'07.00"
9. Aaliyah Hassan Shawnee 13'06.75"
10. Libby Ardrey North Union 13'06.25"
11. Mya Canaday Urbana 13'03.75"
12. Hailey Even Indian Lake 13'00.00"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Madison Manns Benjamin Logan 5'02.00"
2. Donna Semenishin Jonathan Alder 4'08.00"
3. Katie Rawlins Tecumseh 4'08.00"
3. Ella Studebaker Benjamin Logan 4'08.00"
5. Ellie Marcum Kenton Ridge 4'08.00"
6. Brooklyn Sims London 4'08.00"
7. Kaylee Smith North Union 4'06.00"
8. Chelsea Burkhammer Bellefontaine 4'06.00"
9. Trinity Fields Kenton Ridge 4'06.00"
9. Helena Hall Jonathan Alder 4'06.00"
9. Bryanna Watts Bellefontaine 4'06.00"
12. Annie Smyczek Northwestern 4'04.00"
13. Stephanie White Northwestern 4'02.00"
13. Hailey Even Indian Lake 4'02.00"
Pole Vault
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Shannon McSeveney London 7'06.00"
2. Sydney Maxwell Tecumseh 7'06.00"
3. Emily Roth Benjamin Logan 7'00.00"
4. Kaeliegh Bean Urbana 7'00.00"
5. Maddie Jackson Bellefontaine 7'00.00"
6. Aspen Roesser Shawnee 7'00.00"
7. Marley Hosier Northwestern 6'06.00"
7. Kayla Smith Graham 6'06.00"
9. Ariana Evans Bellefontaine 6'06.00"
10. Faith Gundolf Northwestern 6'00.00"
11. Amber Wolford London 6'00.00"
11. Gena Diller Tecumseh 6'00.00"
11. Josilyn Zuro Jonathan Alder 6'00.00"
 
Place Big Jostens Awards Of Excellence