Boys Bowling:
Standings
Schedule
Statistics
Teams
Tournament
Final Standings
All Conference Team
Champions
Greenon
Boys Bowling
Teams:
Bellefontaine
Benjamin Logan
Graham
Greenon
Indian Lake
Kenton Ridge
Northwestern
Shawnee
Tecumseh
Urbana
2023-24
2022-23
2021-22
2020-21
2019-20
2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10
2008-09
2007-08
Results
Nov. 2016
RESULT
Tue. 22
Greenon 2422, Riverside 2224
Match Details
Mon. 28
Northwestern 2618, Greenon 2455
Match Details
Dec. 2016
RESULT
Tue. 6
Riverside 2274, Greenon 2002
Match Details
Wed. 7
Graham 2467, Greenon 2284
Match Details
Mon. 12
Benjamin Logan 2615, Greenon 2358
Match Details
Tue. 20
Bellefontaine 2544, Greenon 2373
Match Details
Wed. 28
Greenon 2101, Indian Lake 2016
Match Details
Thu. 29
West Liberty-Salem 2060, Greenon 1988
Match Details
Jan. 2017
RESULT
Tue. 3
Greenon 2243, Fairbanks 1923
Match Details
Wed. 4
Mechanicsburg 2701, Greenon 2250
Match Details
Mon. 9
Kenton Ridge 2856, Greenon 2454
Match Details
Wed. 11
Tecumseh 2791, Greenon 2058
Match Details
Sat. 14
at Clark County Tournament
Match Details
Mon. 16
Urbana 2782, Greenon 2340
Match Details
Tue. 17
Indian Lake 2231, Greenon 2117
Match Details
Wed. 18
Benjamin Logan 2439, Greenon 2322
Match Details
Mon. 23
Graham 2732, Greenon 2516
Match Details
Thu. 26
Northwestern 2747, Greenon 2594
Match Details
Tue. 31
Greenon 2458, Southeastern (Senior Night) 2092
Match Details
Feb. 2017
RESULT
Wed. 1
Shawnee 2553, Greenon 2520
Match Details
Sat. 4
at Elk Invitational
Match Details
Fri. 10
at CBC Tournament **score not reported**
Match Details
Thu. 16
at Sectional Tournament
Match Details
Thu. 23
at District Tournament
Match Details
CBC
News
Athletes of Month
College Commitments
All Sports Trophy
State Champions
Fall
Football
Girls Volleyball
Boys Soccer
Girls Soccer
Boys Cross Country
Girls Cross Country
Boys Golf
Girls Golf
Girls Tennis
Cheerleading
Winter
Boys Basketball
Girls Basketball
Boys Wrestling
Boys Swimming
Girls Swimming
Boys Bowling
Girls Bowling
Spring
Baseball
Softball
Boys Track
Girls Track
Boys Tennis
Schools
Bellefontaine
Graham
Jonathan Alder
London
Northwestern
Tecumseh
Benjamin Logan
Indian Lake
Kenton Ridge
North Union
Shawnee
Urbana